عمل جراحی بینی

هزینه جراحی بینی ۱۴۰۲

جراحی بینی که با نام رینوپلاستی شناخته می شود، یکی از شایع ترین و در عین حال محبوب ترین عمل های زیبایی است. رینوپلاستی به شما این امکان را می دهد که به دلایل زیبایی یا پزشکی شکل بینی را تغییر دهید. در کل چه بخواهید اندازه بینی خود را تغییر دهید و چه از مشکلات تنفسی رنج می برید، عوامل زیادی می توانند بر قیمت این عمل تأثیر بگذارند. در واقع هزینه جراحی بینی یکی از دغدغه های متقاضیان این عمل محسوب می شود. ما در این مقاله قصد داریم به بررسی عوامل اثرگذار بر هزینه عمل بپردازیم، لذا تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

نگاه کلی به هزینه جراحی بینی
نام:عمل بینی
هدف از جراحی بینی:رفع مشکلات ظاهری بینی
رفع مشکلات تنفسی و عملکردی
روش جراحی:جراحی به روش باز
جراحی به روش بسته
عوامل موثر بر هزینه بینی:نوع بینی (جراحی بینی گوشتی یا استخوانی)
هدف جراحی (درمانی و زیبایی یا هر دو)
تکنیک جراحی (جراحی باز و بسته)
تخصص و مهارت جراح
محل بستری و نوع بیمارستان (دولتی یا خصوصی)
هزینه های جانبی مانند دارو آزمایشات قبل و بعد از عمل
عمل بینی با بیمه:بیمه ها تنها شامل جراحی های درمانی می شود

اهداف جراحی بینی

به طور کلی، جراحی بینی با دو هدف زیبایی و درمانی انجام می شود. برخی از افراد به واسطه شکل مادرزادی یا در اثر آسیب از ظاهر بینی خود راضی نبوده و رفع عیوب ظاهری اقدام به این عمل می کنند. در طی جراحی زیبایی بینی مشکلاتی مانند قوز بینی، کجی بینی، افتادگی بینی و موارد دیگر برطرف می شود.

از طرفی دلایل پزشکی رایج برای جراحی بینی مشکل در تنفس است. گرفتگی بینی می تواند باعث ایجاد مشکلاتی در ورزش، اختلال در خواب، خروپف و آپنه خواب یا اختلال در فعالیت های دیگر شود. اگر درمان های پزشکی با شکست مواجه شوند، ممکن است جراحی قدم بعدی باشد.

اگر سپتوم بینی (دیواره میانی غضروف که سمت راست و چپ بینی را تقسیم می کند) منحرف شده باشد، سپتوپلاستی یا جراحی انحراف بینی به تنهایی می تواند مشکل را حل کند. با این حال، زمانی که انحراف تیغه بینی شدیدتر باشد، یا در نزدیکی نواحی حساس از بینی رخ می دهد، برای اطمینان از تنفس مناسب و شکل بینی، نیاز به رینوپلاستی است. رینوپلاستی تغییر شکل سپتوم را اصلاح می کند و نواحی کلیدی تنفسی بینی را با گرافت های غضروفی که به صورت استراتژیک قرار داده شده اند، تقویت می کند.

قیمت عمل بینی

آیا جراحی بینی برای من مناسب است؟

پیش از بررسی هزینه عمل بینی، توصیه می شود که با بهترین جراح بین مشورت کنید و مطمئن شوید که شما کاندید مناسبی برای عمل بینی هستید. اگرچه عمل بینی برای همه افراد با مشکلات ظاهری و عملکردی بینی به کار می رود، اما برای همه مناسب نیست. به طور کلی، بهترین کاندیدای عمل بینی افرادی هستند که شرایط زیر را دارا باشند:

  • داشتن سن مناسب برای عمل بینی و پایان رشد استخوان های صورت (در دختران ۱۶ سال و در پسران ۱۸ سال)
  • برخورداری از سلامت جسمی و روحی
  • داشتن انتظارات منطقی و واقع بینانه ای از نتیجه جراحی
  • افراد با مشکلات ظاهری مانند بزرگ یا کوچک بودن بیش از حد بینی، قوز بینی، کجی، انحراف و سایر مشکلات ظاهری
  • افراد با مشکلات عملکردی و تنفسی
  • افرادی که در اثر سانحه یا آسیب به صورت، دچار تغییر شکل بینی شده اند.
  • اشخاصی که از مشکلات تنفسی و عملکردی رنج می برند.

هزینه عمل بینی

قیمت رینوپلاستی توسط کسانی که از مشکلات بینی رنج می برند و یا از ظاهر بینی راضی نیستند و قصد انجام جراحی زیبایی بینی را دارند پرسیده می شود. هزینه رینوپلاستی عامل بسیار موثری در تصمیم گیری در مورد جراحی بینی محسوب می شود. دادن قیمت جراحی بینی قاطعانه صحیح نیست، زیرا برای تعیین قیمت های جراحی بینی و هزینه های عمل برای آن بیش از یک معیار وجود دارد که در ادامه بررسی خواهیم کرد.

عوامل موثر در هزینه جراحی بینی

همان طور که اشاره شد، عوامل متعددی در قیمت نهایی عمل بینی نقش خواهد داشت. لذا هزینه عمل در افراد مختلف یکسان نبوده و بسته به شرایط بیمار متفاوت خواهد بود. مهمترین عوامل اثرگذار در هزینه عمل بینی عبارتند از:

هدف از جراحی بینی

قیمت جراحی بینی با توجه به نیازهای هر فرد متفاوت است. در حالی که برخی از بیماران می خواهند از شر بینی بزرگ یا قوس شکل خلاص شوند، برخی از بیماران ممکن است فقط بخواهند قوس بینی را بالا ببرند. همچنین برخی از بیماران ممکن است بخواهند مشکلات تنفسی خود را برطرف کنند. بنابراین قیمت جراحی بینی در افراد مختلف متفاوت است. همچنین تکنیک مورد استفاده در جراحی بینی یکی از معیارهای تفاوت قیمت جراحی بینی محسوب می شود.

جراح بینی

معیار دوم، پزشکی است که جراحی را انجام خواهد داد. به طور کلی، با سطح موفقیت و تجربه پزشک، قیمت جراحی بینی افزایش می یابد. در حقیقت هرچه تخصص و مهارت جراح بالاتر باشد، درصد موفقیت بیشتر خواهد بود و دستمزد جراح نیز ممکن است بیشتر باشد.

هزینه عمل بینی در بیمارستان دولتی

محل جراحی (نوع بیمارستان)

مرکز درمانی یا بیمارستانی است که در آن جراحی بینی انجام می شود. قیمت ها و هزینه ها بسته به مرکزی که جراحی بینی در آن انجام می شود متفاوت است. همان طور که می دانید هزینه بیمارستان های دولتی به نسبت خصوصی کمتر است. اما تفاوت هزینه در میزان و کیفیت خدماتی است که بیمار ارائه می شود.

هزینه های قبل از عمل بینی

عمل بینی نیاز به اقدامات قبل از عمل دارد که در مجموع بر روی هزینه عمل بینی تاثیرگذار هستند. از مهمترین اقدامات لازم قبل از عمل بینی می توان به جلسات مشاوره و معاینه، آزمایشات قبل از عمل بینی، اسکن بینی و یا طراحی های سه بعدی بینی اشاره کرد.

هزینه های جانبی بعد از عمل بینی

از دیگر معیارهایی که در تعیین قیمت نهایی عمل بینی نقش دارد، هزینه های جانبی بعد از عمل بینی است. این هزینه اغلب شامل داروها و ویزیت های بعد از عمل است. بیمار به طور معمول یک هفته پس از عمل برای برداشتن گچ بینی و پانسمان باید به جراح مراجعه کند. پس از آن به صورت دوره ای و منظم مراجعه به پزشک ضروری است.

هزینه عمل بینی با بیمه

از متداول ترین سوالات متقاضیان رینوپلاستی این است که آیا هزینه عمل بینی با بیمه مانند بیمه تامین اجتماعی یا تکمیلی امکان پذیر است؟ در پاسخ به این پرسش بهتر است بدانید که شرکت های بیمه هیچ هزینه برای عمل های زیبایی پرداخت نخواهند کرد. در نتیجه اگر هدف شما از جراحی بینی رفع مشکلات ظاهری و افزایش زیبایی است، تحت پوشش بیمه قرار نخواهید گرفت. در حالی که اگر قصد جراحی درمانی بینی را داشته باشید، شرکت های بیمه با توجه به سقف بیمه و هزینه پرداختی بیمار بخشی از هزینه ها را پرداخت می کنند.

کلام آخر

مانند بسیاری از جراحی های زیبایی، هزینه کل عمل و بهبودی بسته به محل، پزشک و تکنیک مورد استفاده می تواند بسیار متفاوت باشد. متغیرهای دیگر شامل سطح مهارت جراح، تکنیک جراحی و اینکه آیا عمل اولیه یا جراحی ترمیمی بینی است. هزینه ها می تواند بسیار متفاوت بوده و ممکن است شامل هزینه های جراحان، متخصصان بیهوشی، مراکز جراحی و بیمارستان ها باشد. بنابراین هزینه عمل بینی در افراد مختلف یکسان نبوده و عوامل ذکر شده بستگی دارد. در پایان توصیه می شود برای دستیابی به نتیجه ایده آل به بهترین جراح بینی در تهران مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط