عمل بینی سرپایی در مطب - دکتر خوش سیرت

عمل بینی سرپایی در مطب

عمل بینی سرپایی در مطب ، یک عمل زیبایی محبوب است که می تواند به شما کمک کند بدون نیاز به جراحی، بینی جذاب تری داشته باشید. در عمل بینی سرپایی از فیلر برای اصلاح شکل بینی استفاده می شود.

اگر از شکل یا اندازه بینی خود ناراضی هستید، یا اگر عیوب جزئی مانند برآمدگی روی بینی دارید که می خواهید اصلاح کنید، اما نمیخواهید زیر تیغ جراحی بروید، عمل سرپایی و فیلرهای بینی می تواند گزینه خوبی برای شما باشد.

منظور از عمل بینی سرپایی چیست؟

پیش از این، بیماران هیچ گزینه‌ای جز اصلاح شکل بینی با استفاده از روش های پرهزینه و تهاجمی بواسطه جراحی نداشتند. با این حال، به لطف نوآوری های مدرن در فیلرهای پوستی، دیگر همه گزینه ها محدود به جراحی نیستند. عمل بینی سرپایی در مطب بدون نیاز به جراحی و با استفاده از فیلرها در حال حاضر و با نتایج شگفت انگیز در دسترس است.

عمل بینی سرپایی در مطب یک راه‌حل غیرجراحی برای کمک به کوچک‌تر و باریک‌تر نشان دادن بینی یا اصلاح برآمدگی روی بینی است. در عمل بینی سرپایی از فیلر برای اصلاح شکل بینی بیماران اسفاده می شود. با استفاده از تزریق فیلر در نقاط استراتژیک، می‌توان پل بینی را باریک کرد، اندازه سوراخ بینی را کاهش داد و شکل کلی بینی را برای داشتن ظاهری دلپذیر، بدون نیاز به جراحی یا سپری کردن دوران نقاهت، تغییر داد.

پس از عمل بینی سرپایی در مطب، بیماران می‌توانند فوراً و بدون نیاز به دوره‌های طولانی و دردناک نقاهت، از نتایج فوق‌العاده برخوردار شوند.

کاندیدای مناسب عمل بینی سرپایی در مطب

عمل بینی سرپایی با فیلرها راه حل ایمن تری نسبت به مداخله جراحی است که عمل بینی سرپایی را به یک راه حل ایده آل برای بیمارانی که از رفتن زیر تیغ جراحی می ترسند، تبدیل می کند. چنینی افرادی می توانند از شکل بهبود یافته بینی و افزایش اعتماد به نفس ناشی از اصلاح فرم بینی با استفاده از فیلرها لذت ببرند.

اگر قصد رفع هر کدام از مشکلات زیر بدون انجام عمل جراحی را دارید شما می توانید کاندیدای مناسب عمل بینی سرپایی بینی در مطب باشید، از جمله:

  • رفع مشکل عدم تقارن
  • اصلاح فرم بینی های آسیب دیده
  • اصلاح فرم تیغه بینی
  • رفع قوز بینی
  • لیفت نوک بینی های افتاده
  • تغییر سایز سوراخ های بینی
  • پوشاندن فرورفتگی ها و برجستگی های برای داشتن بینی با شکلی صاف تر و هموارتر.
نمونه کار عمل بینی سرپایی در مطب - دکتر خوش سیرت

مراحل انجام عمل بینی سرپایی در مطب

برای انجام عمل بینی سرپایی در مطب، یک مشاوره اولیه برای ارزیابی مناسب بودن یا نبودن این روش برای رفع مشکل مد نظر زیباجو صورت می گیرد.

اصلاح فرم بینی با فیلر به طور کلی یک روش بدون درد است. از جمله اقدامات قبل از عمل بینی این است که؛ کرم بی حس کننده موضعی روی ناحیه تحت درمان زده می شود تا احساس درد کاهش یابد. پس از ۱۵ یا ۲۰ دقیقه، فرآیند با ضد عفونی کردن با محلول ضد عفونی کننده آغاز می شود. سپس مقدار مناسبی از فیلر به صورت زیر جلدی در نواحی که باید داخل بینی قرار گیرد تزریق می شود. این فرآیند می تواند تقریباً ۱۵ تا ۳۰ دقیقه طول بکشد. یکی از بزرگترین مزایای اصلاح فرم بینی با فیلر این است که اثرات فیلرها بلافاصله ظاهر می‌شود. بازگشت به زندگی عادی در مدت زمان بسیار کوتاهی پس از عمل امکان‌پذیر است.

نتایج آنی هستند، اما معمولا به زیباجویان توصیه می‌شود که چند روز صبر کنند تا ورم خفیف اطراف نواحی تزریق برطرف شود. ممکن است پس از رفع ورم یک قرار ملاقات دیگر برای ارزیابی نحوه ته‌نشین شدن فیلر و در صورت نیاز، تزریق مجدد، لازم باشد.

مزایا و معایب عمل بینی سرپایی

عمل بینی سرپایی غیر جراحی به معنای خطر کمتر، دوران نقاهت کمتر است و عوارض عمل بینی را به مقدار قابل توجهی کاهش می‌دهد. دیگر به واسطه عمل بینی سرپایی در مطب  می توان طیف وسیعی از اصلاحات فرم بینی را فقط در ده دقیقه و بدون نیاز به بیهوشی و بدون درد انجام داد.

اما در مقابل، اثرات فیلر بینی بسیار موقتی تر است. از آنجایی که فیلر در طول زمان تجزیه می شود، تغییرات روی بینی شما تنها تا زمانی ادامه خواهد داشت که فیلر در بافت بینی باقی بماند که این می تواند بین ۶ تا ۱۲ ماه باشد.

عوامل خطر و مراقبت‌های عمل بینی سرپایی در مطب

عمل بینی سرپایی در مطب معمولا به محدودیت ها یا اقدامات احتیاطی زیادی نیاز ندارد. با این حال، پس از این روش، مناطق اعمال شده ممکن است متورم شده و به مدت یک روز کمی قرمز شوند.

بعد از عمل بینی سرپایی در مطب می بایست حداقل به مدت ۱۰ ساعت از قرار دادن هر چیزی مثل عینک روی صورت خود یا آرایش کردن اجتناب کنید از آنجایی که در عمل بینی سرپایی فیلرهای مایع برای تغییر شکل بینی استفاده می شود، اعمال فشار بر روی محل های تزریق میتواند فرآیند اصلاح شکل را با ته نشین شدن فیلر مختل کند.

اگر گرفتگی بینی دارید، مالش ندادن یا لمس نکردن بینی در ۲۴ ساعت اول می تواند به شما کمک کند در نهایت نتایج بهتری بگیرید. علاوه بر این، باید به مدت ۳ روز مراقب بینی خود باشید. برای نفوذ بهتر فیلر توصیه می شود در این مدت از دوش گرفتن یا حمام آب گرم بپرهیزید. پرهیز از نوشیدن قهوه، الکل یا نوشیدنی های گرم نیز اغلب توسط پزشکان توصیه می شود. سیگار نکشیدن، استفاده نکردن از غذاهای پر کافئین، داروهای ضد انعقاد یا آسپرین برای تسریع روند بهبودی بسیار مهم است. توصیه می شود از قرار گرفتن در دماهای بالا، قرار گرفتن طولانی مدت در زیر آفتاب و ورود به سولاریوم خودداری کنید. اجتناب از فعالیت های ورزشی شدید نیز بسیار مهم است.

بهتر است مناطقی که فیلرهای بینی در آنها اعمال می شود به شدت ماساژ ندهید. افرادی که فیلر دارند باید بدانند که پوست آنها حساس و نازک است و از استفاده از کرم های لایه برداری که ممکن است به فیلر آسیب برساند خودداری کنند.

گاهی اوقات واکنش های آلرژیک به عمل سرپایی بینی با فیلر ممکن است رخ دهد. این واکنش ها شامل بروز برجستگی های سخت در پوست، تورم زیاد، خارش و قرمزی طولانی مدت است. این علائم می توانند در همه یا برخی از نقاط تزریق ظاهر شوند و گاهی اوقات ممکن است تا چندین ماه یا بیشتر طول بکشند.

یکی دیگر از خطرات مهم عمل بینی سرپایی، عوارضی است که در صورت تزریق فیلر به رگ خونی ایجاد می شود. این می تواند به رگ آسیب برساند و خون رسانی به پوست اطراف بینی شما را مختل کند، که می تواند منجر به مرگ پوست در ناحیه شود.

عمل بینی سرپایی در مطب انقلابی در اصلاح فرم بینی بدون جراحی

فرم بینی از نظر زیبایی در ظاهر چهره جایگاه بسیار مهمی دارد. حتی کوچکترین تغییر در ساختار بینی که یکی از بارزترین و مشخصه ترین اندام های صورت است، به شدت ظاهر را تحت تاثیر قرار می دهد.

عمل بینی سرپایی در مطب؛ فرآیند اصلاح فرم بینی با مواد مورد استفاده در فیلرهای کلاسیک صورت است. استفاده از فیلر تزریقی می تواند برای اصلاح ناهنجاری های جزئی مانند کوچک کردن حفره‌های بینی، اصلاح فرورفتگی‌ها، لیفت نوک بینی و رفع مشکل عدم تقارن مناسب باشد .

مواد اصلاحی مورد استفاده عمل بینی سرپایی در مطب دائمی نیستند و اگر بیمار به طور کامل از نتایج راضی نباشد، این روش حتی بدون نیاز به مداخله ی خاصی قابل برگشت است. فیلر بینی ظرف چند ماه از بین می رود و بینی می تواند در مدت کوتاهی به شکل قبلی خود بازگردد.

*~ پاسخ برخی از متداول ترین سوالات شما درباره عمل بینی سرپایی ~*

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط