عمل بینی زنانه

عمل بینی زنان

همه افراد دوست دارند که بینی بسیار خوش فرم و زیبایی داشته باشند، با توجه به این‌که بینی در مرکز صورت قرار دارد، روی زیبایی صورت تاثیر بسزایی دارد. عمل بینی در زنان به نسبت مردان طرفداران بسیاری داشته است، لذا شاهد تنوع مدل های مختلف در عمل بینی زنان هستیم. از انواع مدل های بینی می‌توان به بینی‌های عروسکی، فانتزی و طبیعی اشاره کرد. اگرچه نحوه عمل بینی در زنان و مردان یکسان است، اما در فرم عمل تفاوت هایی وجود دارد. به منظور آشنایی بیشتر با عمل بینی زنان تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

انواع عمل بینی زنان

با توجه به این‌که جراحی زیبایی در میان بانوان بسیار پرطرفدار است. امروزه تنوع بسیار زیادی برای این عمل وجود دارد که هر کدام ویژگی‌های مخصوص به خود را دارد. به طور کلی، انواع عمل بینی چه در زنان و چه مردان باتوجه به نوع بینی انجام می شود که به دسته بینی های گوشتی و استخوانی تقسیم بندی می گردد. در حقیقت منظور از جراحی بینی گوشتی یا استخوانی نوع بینی است که در ادامه به بررسی هر یک از آن ها خواهیم پرداخت.

جراحی بینی گوشتی زنان

ساختار این بینی ها اغلب شامل پوست ضخیم، چرب با استحکام ضعیف غضروف ها است. آن ها معمولا گرد و بزرگ بوده و برآمدگی استخوانی کمی در بینی خود دارند. معمولا جراحی بینی گوشتی چالش برانگیزتر از عمل بینی استخوانی است. با این وجود با تبحر و مهارت بالای جراح نتیجه عمل موفقیت آمیز خواهد بود.

در عمل این نوع بینی زنان، جراح توصیه می کند از مدل هایی مانند مدل طبیعی که تغییرات کمتری وجود دارد، به کار گرفته شود. این بینی ها غضروف ضعیف و سستی دارد، بنابراین در بسیاری از موارد نیاز است که پیوند غصروف انجام گیرد. از این‌ رو در بینی هایی که فرم فانتزی دارند، استفاده از روش فوق اصلا مناسب نیست.

جراحی بینی زنانه

جراحی بینی استخوانی زنان

افرادی که بینی استخوانی دارند، اغلب پوست نازکی دارند به همین دلیل پزشکان به راحتی می‌توانند تغییرات لازم را اعمال کنند. در این روش با برداشتن استخوان بینی و ایجاد برش متفاوت می‌توان نسبت به فرم دهی بینی اقدام کرد. نتیجه عمل بینی در این بینی‌ها اکثرا موفقیت آمیز است. با این حال توجه داشته باشید که کلید موفقیت جراحی بینی استخوانی به مهارت بالای جراح بستگی دارد.

اهداف عمل بینی زنان

بانوانی که قصد جراحی بینی دارند باید توجه داشته باشند که صرفا داشتن بینی زیبا با وجود قوس زیاد دلیل زیبایی بینی نیست. بلکه هر فرد باید متناسب با فرم صورت خود اقدام به تغییر بینی کند. عمل جراحی بینی زنان کاربردهای بسیار زیادی را برای افراد دارد که می‌توان از بین آن‌ها به موارد زیر اشاره کرد:

 • کوچک کردن اندازه بینی
 • بزرگ کردن اندازه بینی
 • تغییر دادن شکل و اندازه سوراخ‌های موجود در بینی
 • اصلاح و تغییرات در بینی مثلا کج بودن بینی
 • از بین مشکلات تنفسی
 • از بین بردن قوز بینی
 • درمان پولیپ بینی
 • از بین بردن انحرافات بینی
 • تغییر و اصلاح شکل بینی به‌ صورت طبیعی یا فانتزی

انواع مدل عمل بینی زنان

انواع مختلفی از مدل های بینی بانوان وجود دارد که آنان می‌توانند با توجه به فرم صورت نسبت به عمل بینی خود اقدام کنند، انواع مختلف این مدل ها که عبارت است از:

عمل بینی طبیعی زنانه

این روش برای افرادی که تمایل به تغییرات گسترده در بین خود نیستند، مناسب است. به همین دلیل این فرم بینی مشکلات تنفسی و عملکرد بینی ایجاد نخواهد کرد. در این فرم بینی جراح تنها مشکلات ظاهری و تنفسی را برطرف کرده و از ایجاد تغییرات گسترده یا تغییر شکل ظاهری خودداری می کند. شاین ذکر است که جراحی بینی طبیعی یکی از متداول ترین مدل های جراحی بینی مردانه به شمار می رود.

عمل بینی فانتزی زنانه

یکی از پرطرف‌دارترین مدل‌های جراحی بینی در بین بانوان عمل بینی فانتزی است. در جراحی بینی فانتزیف جراح قوس بیشتری را به نسبت عمل طبیعی در قسمت پل بینی ایجاد کرده و نوک بینی را به حالت سربالا در نظر می گیرد. از آنجایی که در این فرم بینی بینی بیش از حد کوچک خواهد شد، ممکن است مشکلات تنفسی ایجاد شود. لذا این مدل بینی برای همه افراد مناسب نبوده و تنها پزشک می تواند تشخیص درستی داشته باشد.

عمل بینی نیمه فانتزی زنانه

این روش برای افرادی مناسب است که تمایلی به قوس‌ زیاد و تغییرات گسترده در بینی های فانتزی را ندارد. در حالی که می خواهند بینی آن ها کمی از حالت طبیعی خارج شود. عمل بینی نیمه فانتزی مابین مدل طبیعی و فانتزی است. در حقیقت نه آنقدر طبیعی استکه به چشم نیاید و نه آنقدر عروسکی که باعث به‌ هم ریختن تناسبات بین اعضای چهره و بینی شود. به‌ همین دلیل بسیار مهم است که در این روش از بهترین جراح بینی کمک گرفته شود.

عمل بینی زنانه طبیعی

مزایای عمل بینی زنان

در تمام عمل‌های پلاستیک جنسیت از نکات مهم تلقی می شود. هدف از عمل بینی زنان صرفا مربوط به کوچک کردن بینی نیست، بلکه باید توانست تناسب زیبا در چهره افراد خلق کرد. علاوه بر آن این عمل باید به صورتی انجام گیرد که در سلامتی افراد علی الخصوص در تنفس باعث ایجاد مشکل نشود.

البته در صورت انتخاب بهترین جراح بینی دیگر نگران مشکلات بعد از جراحی نخواهید شد. بعد از اتمام عمل بینی زنان به‌ راحتی می‌توانند به موارد زیر دسترسی پیدا کنند:

 • داشتن بینی متقارن و متناسب با فرم صورت
 • بهبود یافتن عملکرد بینی
 • داشتن بینی با ظاهری زیبا و جذاب
 • بهبود یافتن شکل و اندازه بینی
 • رفع کردن نواقص و ایرادات مثل مشکلات تنفسی
 • بالا بردن اعتماد به نفس

کلام آخر

عمل بینی یکی از جراحی های شایع و در عین حال محبوب در بین افراد، به ویژه بانوان است. اگرچه هدف از رینوپلاستی در زنان و مردان رفع عیوب ظاهری و مشکلات تنفسی است، اما تفاوت هایی در عمل بینی زنان با مردان وجود دارد. به عنوان مثال عمل بینی فانتزی و نیمه فانتزی به مردان توصیه نمی شود، اما ممکن است برای زنان گزینه مناسبی باشد.

در هر حال برای رسیدن به نتیجه مطلوب باید پزشک متخصصی را انتخاب کنید که توانایی تغییر بینی متناسب با سایر اجزای صورت را داشته باشد. هر چه تبحر و مهارت جراح بینی بالا باشد، احتمال بروز عوارض جانبی کاهش یافته و همچنین نتیجه عمل موفقیت آمیز خواهد بود. اگر قصد عمل بینی را دارید توصیه می شود به بهترین جراح بینی در تهران مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط