عمل بینی بدون بیهوشی - دکتر خوش سیرت

عمل بینی بدون بیهوشی

عمل بینی بدون بیهوشی برای افرادی که نیازمند تغییرات کمی در ساختار ظاهری یا درون بینی خود هستند، مناسب است. اگر شما هم آن دسته از افرادی هستید که از بیهوشی عمومی هراس دارید، می‌توانید برای بهبود فرم بینی خود از جراحی بینی بدون بیهوشی استفاده کنید.

عمل بینی بدون بیهوشی ممکن است؟

عمل بینی با بی حسی موضعی معمولا برای جراحی ‌های کوچک و تغییرات ظاهری سطحی در بینی یا در نوک بینی مورد استفاده قرار می‌گیرد تا شخص به عوارض بیهوشی دچار نشود. این روش برای افرادی که به طور کلی سالم هستند و مشکلات پزشکی جدی ندارند، مناسب است. عدم نیاز به بیهوشی عمومی، کاهش مخاطرات و عوارض مرتبط با بیهوشی عمومی، بهبود سریعتر پس از عمل و کاهش هزینه‌ها را به همراه دارد که در واقع از مزیت های این روش بشمار می‌رود. با این حال، پزشک شرایط شما را بررسی می‌کند و  ذکر می‌کند که این روش برای شما مناسب است یا خیر.

شرایط جراحی بینی بدون بیهوشی

برای اینکه یک فرد بتواند به طور امن و موفقیت آمیز عمل بینی بدون بیهوشی کامل را انجام دهد، باید شرایط زیر را داشته باشد:

 • فرد باید در وضعیت سلامت عمومی خوبی باشد.
 • فرد باید از انتخاب این روش مطمئن باشد.
 • عموما در افراد جوانتر، جراحی بینی بدون بیهوشی کامل بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

عمل بینی بدون بیهوشی کامل چه زمانی پیشنهاد می‌شود؟

 • تغییرات کوچک در شکل بینی بخواهند.
 • تغییرات اساسی در کوچک شدن سایز بینی نخواهند.
 • بیشتر ایرادات را در نوک بینی خود داشته باشند.
 • عیوب تنفسی سطحی داشته باشند.
 • به ماده بیهوشی حساسیت داشته باشند.
 • از انجام عمل با بیهوشی فوبیا داشته باشند.

روند جراحی بینی سرپایی

در عمل بینی بدون بیهوشی، زیباجو کاملا بیدار بوده و می‌تواند در طول عمل بینی با پزشک و گروه جراحی صحبت کند. در واقع شما فقط در ناحیه بینی و اطراف آن بی حس هستید و حتی ذره ای درد را حین عمل احساس نخواهید کرد. در زیر، روند عمل جراحی بینی سرپایی را شرح می‌دهم:
قبل از شروع عمل بینی بدون بیهوشی، پزشک با استفاده از محلول موضعی (مانند لیدوکائین یا سایر ب حس کننده های قوی تر) بینی شما را بی حس می‌کند. این محلول به طور موضعی درون و بیرون بینی قرار می‌گیرد و باعث جلوگیری از درد و بی‌حسی در ناحیه بینی و صورت می‌شود.
پس از بی حسی موضعی، جراحی بینی آغاز می‌شود. پزشک ممکن است برش ‌های کوچکی را روی پوست بینی ایجاد کند تا به ساختار های داخلی دسترسی پیدا کند. در این مرحله، استخوان و غضروف بینی تا حدود بسیار کمی جای تغییر دارند. توجه کنید که پزشک نمی‌تواند حین عمل بینی بدون بیهوشی، عمل پولیپ بینی را نیز انجام دهد و فقط قادر به جزئی ترین تغییرات است. پس از این نوع عمل، می‌توانید به خانه برگردید و هیچ آثاری از ماده بیهوشی نخواهید داشت.

مزایا و معایب عمل بینی بدون بیهوشی

عمل بینی بدون بیهوشی همانند سایر تکنیک های جراحی بینی با مزایا و معایبی همراه است و در نهایت انتخاب انجام آن به عهده زیباجو است. در ادامه به برخی از این موارد اشاره خواهیم داشت:

 • عدم نیاز به بیهوشی گسترده: برخلاف عمل بینی ها که نیاز به بیهوشی دارند، در این روش از بیهوشی عمومی استفاده نمی‌شود و فرد ناچار به تحمل عوارض آن نخواهد بود.
 • زمان ریکاوری کمتر: بدن بدون تاثیرات بیهوشی عمیق به سرعت به وضعیت عادی بازمی‌گردد.
 •  حساسیت های فردی: افراد ممکن است به بی حسی های موضعی حساسیت نشان دهند.
 • محدودیت در انجام تغییرات گسترده: این روش معمولاً برای تغییرات گسترده در ساختار بینی مناسب نیست و برای مواردی که نیاز به جراحی با تغییرات بیشتر دارند، ناکارآمد خواهد بود.

عمل بینی با بی حسی بهتر است یا با بیهوشی؟

در واقع نمی‌توان بیان کرد که کدام یک از انواع تکنیک های جراحی بینی بهتر است زیرا هر یک مزایای و معایب خاص خود را دارند. بیهوشی خود دارای عوارض بسیار شدید است که حتی اثرات آن تا چندین ماه در بدن فرد باقی می‌ماند و در مقابل بی حسی اینطور نیست اما توجه داشته باشید که برخی افراد به بی حسی موضعی در حین عمل واکنش نشان می‌دهند و همچنین جراح نمی‌تواند برای تغییرات گسترده روی ساختار بیرونی و درونی بینی خود از عمل بینی بدون بیهوشی استفاده کند.

عمل بینی با بی حسی و بدون درد!

عمل بینی با بی حسی موضعی برای همه افرادی که دارای سلامت جسمانی هستند و تغییرات بزرگی در فرم درونی و بیرونی ساختار بینی خود نمی‌خواهند، قابل انجام است. شما باید به عنوان کاندید جراحی بینی بدون بیهوشی بدانید که این عمل برای تغییرات بزرگ بینی نیست و بهتر است که برای فرم دهی نوک بینی مورد استفاده قرار گیرد.

*~ سوالات متداول عمل بینی بدون بیهوشی ~*

آیا جراحی بینی بدون بیهوشی برای همه افراد مناسب است؟

خیر، جراحی بینی بدون بیهوشی کامل (جراحی بینی سرپایی) برای همه افراد مناسب نیست. این روش جراحی در شرایط خاصی پیشنهاد می‌شود.

آیا عمل بینی بدون بیهوشی ریسک‌های خاصی دارد؟

اگرچه بیهوشی عمومی نیست، اما هنوز ممکن است درد و عدم راحتی در طول عمل بینی و بعد از آن تجربه کنید. نتایج نهایی عمل بینی بدون بیهوشی ممکن است با انتظارات شما مطابقت نداشته باشد بنابراین حتما اهداف خود را از انجام این عمل برای پزشک خود بازگو کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط