صفحه اصلی / رینوپلاستی / جراحی بینی مردانه چه ویژگی هایی دارد؟
[reading-time]
جراحی بینی مردانه

جراحی بینی مردانه چه ویژگی هایی دارد؟

آنچه می خوانید...

عمل بینی، یکی از پرطرفدارترین عمل های زیبایی به شمار می رود و تاثیر این جراحی بر روی زیبایی ظاهری فرد انکار ناپذیر است. امروزه این عمل بسیار رایج شده است، به طوری که در اغلب گروه سنی با جنسیت زن یا مرد انجام می شود. در حال حاضر، علاوه بر خانم ها، مردان بسیاری تمایل به این جراحی پیدا کرده اند. اما سوال اینجاست که عمل جراحی بینی مردانه دارای چه ویژگی های است؟ بهترین فرم بینی مردانه کدام است؟ در جراحی بینی مردانه چه نکاتی باید رعایت شود؟ به منظور آشنایی بیشتر با جراحی بینی مردانه تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

عمل بینی در مردان

جراحی بینی مردانه عمدتا به صورت طبیعی انجام می شود. به این منظور که قوز بینی یا انحرافات تیغه از بین می رود و بینی حالت طبیعی پیدا می کند. استانداردهای این عمل و فرم طبیعی آن را پزشک متخصص مشخص می کند. بسته به درخواست متقاضی مبتنی بر نوع بینی در یک جلسه مشاوره جراحی بینی پزشک با بیمار به توافق می رسد. آقایانی که قصد انجام رینوپلاستی را دارند، بهتر است قبل ازعمل حتما نکاتی را بدانند که در ادامه مقاله به آن اشاره می کنیم.

مزایای جراحی بینی آقایان

 • اصلاح فرم کلی بینی
 • از بین بردن نوقص مادرزادی
 • از بین بردن نواقص ایجاد شده در اثر ضربه
 • اصلاح فرم پره های بینی در صورت نیاز
 • افزایش اعتماد به نفس
 • کاهش سایز بینی در صورت نیاز
جراحی بینی مردانه

جراحی بینی مردان چه ویژگی هایی دارد؟

استاندارهای بینی مردانه شامل معیارهایی است که معمولا توسط متخصص جراحی اندازه گیری می شود. این معیارها شامل قسمت های مختلف بینی می شود که عبارتند از:

 • طول بینی مناسب
 • داشتن تقارن بین سوراخ های بینی
 • نوک بینی زیبا
 • پهنای پایه های بینی
 • پره های بینی
 • ارتفاع بینی

رعایت همه استاندارهای زیبایی بینی موجب می شود عمل رینوپلاستی مردان ار نمای نیم رخ و همچنین روبه رو زیبا و بی نقص به نظر برسد. برخی از بینی های مردانه نیز به دلیل آسیب های وارد شده و یا شکستی تیغه بینی دچار ایجاد نقص در ظاهر بینی خود شده اند که با عمل قابل ترمیم و بهبود است.

بیشتر بخوانید: جراحی تیپ پلاستی چیست

انواع مدل های بینی مردانه

به طورکلی، مدل های بینی برای جراحی به سه شکل طبیعی، فانتزی و نیمه فانتزی تقسیم بندی می شود که باتوجه به شرایط بیمار بهترین مدل آن توسط جراح پیشنهاد می شود. در ادامه به بررسی هر یک از این فرم ها در جراحی بینی مردانه خواهیم پرداخت.

عمل بینی طبیعی مردانه

عمل بینی طبیعی مردانه روی بینی های گوشتی و استخوانی انجام می گیرد. در این روش از جراحی بینی تنها نقص ها از بین می رود و در اندازه و ابعاد بینی تغییر زیادی حاصل نمی شود. برخی معتقدند این نوع جراحی بینی، زیباترین ترین و مناسب ترین جراحی بینی مردانه است. این عمل متناسب با نوع بینی گوشتی یا استخوانی و اصلاح نواقص بینی انجام می شود.


جراحی بینی مردانه فانتزی

اگرچه اغلب آقایان تمایلی به تغییر زیاد در بینی خود ندارند، اما جراحی بینی فانتزی مردانه و هیمنطور نیمه فانتزی نیز در میان مردان دیده می شود. در عمل بینی فانتزی علاوه بر رفع نواقص، بینی بیش از حد طبیعی کوچک شده و قوس آن رو به بالا انجام می شود. این نوع از جراحی در مردان اغلب توصیه نمی شود، زیرا کوچک کردن بیش از حد بینی می تواند سبب بروز مشکلات تنفسی شود.


جراحی بینی مردانه نیمه فانتزی

این روش برای افرادی است که علی رغم تمایل به داشتن بینی طبیعی، می خواهند تغییر بیشتری در بینی خود ایجاد کنند. در واقع این مدل ترکیبی از بینی طبیعی و فانتزی است، اما تغییرات زیادی بر روی آن انجام نمی شود. در این نوع جراحی معمولا علاوه بر اصلاح نواقص بینی، در ابعاد و اندازه آن نیز تفاوت به وجود می آید و بسته به وضعیت بینی اصلاح فرم پره ها در صورت نیاز انجام می شود.

در عمل بینی نیمه فانتزی مردانه ، بینی را کمی به سمت بالا قوس می دهد. با اینکه انتخاب نوع عمل به سلیقه متقاضی بستگی دارد اما رعایت توصیه های پزشک موجب افزایش میزان رضایت بعد از عمل بیماران می شود. در بینی مردان معمولا به این نکته دقت می شود که پس از جراحی اجزای بینی بیش از حد کوچک نشود و حالت فانتزی به خود نگیرند.

عمل بینی گوشتی مردانه

عمل بینی در مردانی که بینی گوشتی دارند، به دلیل ضخامت بالای پوست بینی نیازمند توجه بیشتر است. به همین دلیل معمولا مدت زمان عمل جراحی در بینی های گوشتی بیشتر از بینی های استخوانی به طول می انجامد. زمان جراحی در رینوپاستی آقایان بسیار مهم است. رینوپلاستی باید زمانی انجام شود که رشد بینی متوقف شده است. این سن به صورت حدودی از 16 الی 18 سال تخمین زده می شود.

در جراحی بینی استخوانی مردانه نتایج جراحی زودتر از بینی های گوشتی مشخص می شود. پس از جراحی ماه ها زمان نیاز است که ورم ناشی از عمل از بین برود. این مورد جزو عوارض بعد از عمل زیبایی بینی نیست و از بین خواهد رفت.

دوره نقاهت و مراقبت های بعد از عمل مردانه

یکی از نگرانی های آقایان شاغل در خصوص دوران نقاهت جراحی بینی است. این مورد به عواملی نظیر نوع عمل و میزان تراش تیغه بینی بستی دارد. اما به طور کلی می توان گفت مدت زمان یک هفته الی 10 روز عوارض ناشی از بیهوشی و بسیاری دیگر از عوارض بعد از عمل از بین خواهد رفت.

تفاوت جراحی بینی مردانه و زنانه

آناتومی بینی آقایان با بانوان متفاوت است، به همین علت پس از جراحی شاهد نتایج مختلف در عمل بینی مردان و زنان هستیم. بینی مردان به طور کلی از بینی بانوان بلند تر است. همچنین پل بینی آقایان بلند تر و مقاوم تر است و باید به گونه ای جراحی شود که با پیشانی و همینطور لب ها زاویه حادتری تشکیل دهد.

قیمت عمل بینی مردانه

هزینه های جراحی بینی مردانه شامل هزینه آزمایش های قبل از عمل، هزینه جراح متخصص، هزینه عکس قبل از عمل، هزینه مشاوره و ویزیت می شود. بدون شک هرچه عمل بینی پیچیده تر و نواقص آن بیشتر باشد، قیمت نهایی جراحی بینی نیز افزایش می یابد. به عنوان مثال اگر مشکلات دیگری نظیر پولیپ بینی، انحراف در تیغه و سایر مشکلات عملکردی این چنینی وجود داشته باشد، هزینه نهایی بینی مردانه متفاوت است.

اهمیت مشاوره رینوپلاستی برای آقایان

 در مشاوره رینو پلاستی علاوه بر راهنمایی در ارتباط با نوع عمل بینی به متقاضی باید ها و نباید های قبل و بعد از عمل جراحی توضیح داده می شود. برخی از آقایان که نگران شرایط کاری خود هستند، می توانند در این جلسات مشاوره تا حدی از شرایط خود و میزان پیچیدگی عمل آگاهی پیدا کنند. انجام آزمایش های لازم قبل از عمل نیز مشخص می شود. اگر ورزش خاصی را دنبال می کنید، باید بدانید که تا مدتی بعد از عمل نمی توانید فعالیت های سنگین انجام دهید. مراقبت های 10 روز اول را نیز جدی بگیرید تا بهترین نتیجه را کسب کنید.

کلام آخر

در پایان باید به این نکته اشاره کرد که بهترین فرم بینی مردانه در افراد مختلف، متفاوت است. به طور کلی، سلیقه بیمار و تشخیص جراح دو فاکتور اصلی در انتخاب بهترین مدل جراحی بینی مردان محسوب می شود. با این حال، آقایان نسبت به جراحی های زیبایی کمی محتاط تر و محافظه کارتر از خانم ها هستند و معمولا تمایلی به داشتن بینی های فانتزی یا نیمه فانتزی نیستند. از طرفی، تغییر بیش از حد بینی می تواند احتمال بروز مشکلات تنفسی را افزایش دهد. بنابراین جراحی بینی طبیعی در مردان به نسبت سایر روش ها متداول تر و کم خطرتر است. توصیه می شود جهت انتخاب بهترین فرم بینی مردانه به بهترین جراح بینی مردانه در تهران مراجعه نمایید.

دکتر شاهرخ خوش سیرت

دکتر شاهرخ خوش سیرت

دکتر شاهرخ خوش سیرت متخصص و جراح گوش و حلق و بینی به عنوان یکی از جراحان خوب کشور، در تهران فعالیت دارد. ایشان دارای بورد تخصصی جراحی گوش و حلق و بینی و نیز فلوشیپ جراحی بینی و سینوس (راینولوژی) است. دوره تکمیلی جراحی پلاستیک صورت را سپری کرده و در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی دانشیار است. همچنین پزشک در بیمارستان ایرانمهر، مرکز جراحی آلفا و مرکز جراحی سهروردی جراحی های خود را انجام می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *