صفحه اصلی / رینوپلاستی / همه چیز درباره جراحی بینی فانتزی
[reading-time]

همه چیز درباره جراحی بینی فانتزی

آنچه می خوانید...

جراحی بینی یکی از تاثیر گذار ترین جراحی های زیبایی در صورت است. شاید شما هم افرادی را مشاهده کرده باشید که بعد از جراحی بینی چهره زیباتری پیدا کرده اند. در واقع رفع نواقص بینی می تواند زیبایی چهره فرد را بیشتر نمایان می کند. امروزه یکی از دغدغه های مشابه در جراحی بینی انتخاب مدل مناسب بینی است.

علاوه بر رفع نواقص بینی اگر فرم نهایی بینی به درستی انتخاب و توسط جراح ماهر جراحی شود می تواند رضایت بخش تر هم باشد. بیشتر افرادی که می خواهند برای جراحی بینی خود اقدام نمایند بر سر دوراهی بینی طبیعی و جراحی بینی فانتزی قرار می گیرند. در این مقاله درباره جراحی بینی فانتزی به طور کامل صحبت خواهیم کرد. درباره جراحی بینی طبیعی می توانید در مقاله دیگر سایت مطالعه نمایید.

ویژگی های جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی تحت عنوان جراحی بینی عروسکی نیز شناخته می شود. در این سبک از جراحی ، بینی اندازه کوچک تری پیدا می کند و فرم و حالت آن اصلاح می شود. از ویژگی های بینی فانتزی قوس بیشتر روی بینی و نوک باریک آن است. از نمای کناری انحنای بینی فانتزی از همه مدل های بینی بیشتر است.

همچنین مهم ترین شاخص جراحی بینی فانتزی سربالا بودن نوک بینی است. در بینی طبیعی زاویه نوک بینی و لب بالایی 90 درجه است. این عدد در بینی فانتزی بیشتر از 105 درجه است و می توانید بفهمید که اختلاف نوک بینی در بینی طبیعی و عروسکی چقدر است !!!

در جراحی بینی فانتزی سوراخ های بینی نیز بسیار کوچک می شود. از دیگر ویژگی های منحصر به فرد جراحی بینی فانتزی خط بالای پره های بینی است که به آن کریز می گویند.

کاندید مناسب

همانطور که گفته شد در جراحی بینی فانتزی اندازه بینی بسیار کوچک می شود. بر این اساس جراحی بینی فانتزی مناسب همه افراد نیست و باعث زیبایی نمی شود. بهترین افراد برای انجام جراحی بینی فانتزی افراد ریز نقش هستند.

در مدل های بینی افرادی که دارای بینی گوشتی همراه با پوست ضخیم می باشند مناسب انجام جراحی بینی فانتزی نیستند. بینی های استخوانی برای انجام جراحی بینی فانتزی مناسب تر است.

 افزون بر پوست ضخیم به علت عدم استحکام لازم غضروف در بینی های گوشتی این نوع بینی ها مناسب جراحی فانتزی نمی باشند.

نحوه جراحی بینی فانتزی

این جراحی مانند مدل های دیگر جراحی بینی می تواند به دو روش جراحی باز و جراحی بسته بینی انجام شود. در این جراحی با تکنیک های ویژه استخوان بینی تراش خورده و قد بینی کوتاه تر می شود. همچنین پره های بینی جمع شده و به فرم ایده آل می رسد.

جراحی بینی باز

در جراحی باز بینی که متداول ترین مدل جراحی بینی است بینی از قسمت پل آن برش خورده و می توان تغیرات گسترده ای در بخش های مختلف بینی ایجاد نمود. در این روش جراحی اگرچه بعد از عمل نیاز به برش و بخیه است و ممکن است بعدا مشخص باشد، اما جراح می تواند به سادگی به قسمت های مختلف بینی دسترسی داشته باشد و آن را تغییر دهد. درباره جراحی آندوسکوپی سینوس بخوانید.

جراحی بینی بسته

در جراحی بسته بینی هیچ برش ظاهری ایجاد نمی شود. دراین سبک جراحی برش های لازم از طریق سوراخ های بینی انجام می شود. جراحی بسته بینی دوران نقاهت و خونریزی بسیار کم تری دارد. در این جراحی محدودیت های زیادی وجود دارد و نمی توان به همه قسمت ها دسترسی داشت. این جراحی برای تغییرات محدود برروی بینی مناسب است.

مراقبت های بعد از جراحی

مراقبت های بعد از این جراحی همان مراقبت های عمومی است و تفاوت زیادی ندارد. نکات ساده ای وجود دارند که با رعایت آن می توان به نتیجه مطلوب تری بعد از عمل دست یافت. بعد از انجام جراحی بینی بهتر است تا چند روز استراحت مطلق داشته باشید و از هر گونه فعالیت اضافه بپرهیزید. لازم است تا مدتی از انجام فعالیت های سنگین تر نیز بپرهیزید. فعالیت هایی همچون ورزش کردن تا مدتی بعد از عمل ممنوع است و پس از آن باید با مشورت جراح انجام شود. مطالب تکمیلی تر درباره مراقبت های بعد از جراحی بینی را در مقاله ای دیگر بخوانید.

بعد از عمل در صورت بینی خونریزی و تورم و کبودی وجود دارد . با کمک کمپرس یخ می توانید از میزان کبودی و تورم بکاهید. درهنگام خوابیدن سر خود را بالاتر از بدن قرار دهید تا از تجمع خون در این نواحی پیشگیری کرده باشید. الکل و دخانیات تا پایان دوره نقاهت ممنوع می باشد.

در روز های بعد از جراحی بهتر است از غذاهایی که نیاز به جویدن زیادی ندارند استفاده نمایید. در دوران نقاهت بعد از عمل از غذاهای آبکی و مایع و همچنین غذاهای زود حضم استفاده نمایید. مصرف آبمیوه های طبیعی در دوران نقاهت می تواند موثر باشد.

تا دو روز بعد از جراحی بینی از استحمام خودداری نمایید و توجه داشته باشید گچ بینی بعد از عمل نباید خیس شود. در هنگام عطسه و سرفه با دهان باز این کار را انجام دهید تا از اعمال فشار به بینی پیشگیری شود. به طور کلی از وارد آمدن هر گونه فشار به بینی پیشگیری نمایید. استفاده از عینک نیز تا پایان دوران نقاهت ممنوع است.

بهترین جراح بینی فانتزی

برای انجام این جراحی لازم است بهترین جراح بینی را انتخاب نمایید. جراحی های زیبایی نیاز به تجربه و مهارت بالایی دارند که با کمک آن جراح می تواند نتیجه بهتری را از جراحی شما ایجاد نماید.

جراحی بینی فانتزی نیازمند دقت بالایی است. تقارن سوراخ های بینی و قوس مناسب بینی بعد از عمل اهمیت بالایی دارد. همچنین به دلیل کوچک کردن سوراخ های بینی در این عمل لازم است این کار با دقت بالایی انجام شود. اگر سوراخ های بینی بیش از اندازه کوچک شود تنفس را دچار مشکل خواهد کرد.

در انتها می توانید سوالات خود را درباره انوع مدل های جراحی بینی و عوارض و شرایط آن از دکتر شاهرخ خوش سیرت متخصص گوش و حلق و بینی و دارای فلوشیپ جراحی پلاستیک بینی ، سینوس و صورت در بخش نظرات سایت بپرسید.

دکتر شاهرخ خوش سیرت

دکتر شاهرخ خوش سیرت

دکتر شاهرخ خوش سیرت متخصص و جراح گوش و حلق و بینی به عنوان یکی از جراحان خوب کشور، در تهران فعالیت دارد. ایشان دارای بورد تخصصی جراحی گوش و حلق و بینی و نیز فلوشیپ جراحی بینی و سینوس (راینولوژی) است. دوره تکمیلی جراحی پلاستیک صورت را سپری کرده و در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی دانشیار است. همچنین پزشک در بیمارستان ایرانمهر، مرکز جراحی آلفا و مرکز جراحی سهروردی جراحی های خود را انجام می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *