عمل بینی نچرال

جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی یکی از پرطرفدار ترین جراحی های زیبایی در جهان است که تاثیر زیادی در زیبایی صورت و چهره دارد. با این حال برخی افراد به داشتن چهره طبیعی  و نرمال علاقه مند هستند در عین حال می خواهند ایرادات ظاهری بینی خود را برطرف نمایند. داشتن بینی طبیعی و شیک بسیار ایده آل است و افراد زیادی به داشتن بینی با فرم طبیعی تمایل دارند. ما در این مقاله قصد داریم به نحوه جراحی بینی طبیعی و تفاوت آن با سایر فرم های بینی بپردازیم، لذا تا انتها همراه ما باشید.

جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی ظاهر بینی کمتر تغییر داده می شود و تنها ایراد های بینی رفع می شود. در این جراحی لازم است تا عمل به گونه ای صورت بگیرد که بعد از آن مشخص نباشد که فرد قبل جراحی بینی انجام داده است. این سبک از جراحی بینی امروزه طرفداران زیادی نیز پیدا کرده است.

اغلب جراحان بزرگ و بهترین جراحان زیبایی نیز انجام جراحی بینی طبیعی با ظاهر مناسب و شیک و رفع ایراد ها را ترجیح می دهند. به گونه ای که انجام جراحی های فانتزی و نیمه فانتزی توسط برخی جراحان رد شده است.

جراحی بینی طبیعی

ویژگی های جراحی بینی طبیعی

نکاتی که در این مدل جراحی باید در نظر گرفته شود شامل موارد زیر است :

تقارن در جراحی بینی طبیعی اهمیت زیادی دارد. البته در جراحی بینی طبیعی تغییرات گسترده ای در پره های بینی ایجاد نمی شود. اندازه متعادل بینی که مناسب صورت باشد نیز اهمیت دارد. همچنین، بینی طبیعی نباید کوچک تر یا بزرگ تر از استاندارد صورت باشد.

نکته دیگری که در عمل بینی نچرال اهمیت دارد اندازه سوراخ های بینی است. در بینی فانتزی انداره سوراخ های بینی بسیار کوچک می شود تا حالت فانتزی و عروسکی به خود بگیرد. این عامل در برخی افراد باعث مشکلات تنفسی و عملکردی بینی می شود. اما در جراحی بینی طبیعی اندازه سوراخ های بینی متعادل است و در تنفس مشکلی ایجاد نمی کند.

مهم ترین نکته ای که برای انجام جراحی بینی طبیعی باید در نظر داشته باشید.  انتخاب جراح مناسب برای انجام جراحی است. جراح مناسب لازم است تجربه و مهارت کافی برای انجام جراحی را داشته باشد تا بتواند به بهترین شکل جراحی را انجام داده و بینی ایده آلی را برای فرد ایجاد نماید.

تفاوت جراحی بینی طبیعی و فانتزی

یک بینی ایده آل لازم است در ابتدا با صورت فرد هماهنگ بوده و متناسب با سایر اجزای صورت باشد. در جراحی بینی طبیعی قوس ملایمی روی بینی ایجاد می شود که فرم مطلوب تری ایجاد می نماید. مهم ترین تفاوت جراحی بینی فانتزی و طبیعی زاویه نوک بینی با لب است. در جراحی های بینی فانتزی این زاویه بیشتر است. زاویه ایده آلی که برای نوک بینی و لب بیان می شود حدود ۹۰ تا ۹۵ درجه است .

عمل جراحی بینی

در این حالت با قوس ملایم روی بینی و اندازه مناسب پره ها شما دارای بینی طبیعی بسیار زیبا و نچرالی خواهید بود. اما در جراحی بینی فانتزی این زاویه بیشتر شده و به حدود ۱۰۵ درجه می رسد. در این حالت بینی سر بالاتر از حد معمول است و به سادگی مشخص می شود که این بینی جراحی شده است. همچنین اندازه کلی بینی ، پره ها و قد بینی کوتاه تر است.

نحوه جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی نیز به روال باقی جراحی های بینی انجام می شود. این جراحی نیز می تواند به هر دو شکل جراحی باز و جراحی بسته انجام شود و انتخاب شیوه جراحی با توجه به فرم ابتدایی بینی و ساختار بینی توسط جراح انتخاب می شود. اگر جراحی بینی طبیعی به شکل بسته انجام شود.

عمل زیبایی بینی طبیعی

دیگر جراحی شدن بینی به سادگی قابل تشخیص نخواهد بود. در جراحی بینی باز بینی از پل بینی برش خورده و سپس تغییرات بینی از این طریق انجام می شود. اما در جراحی بسته بینی تغییرات از طریق برش هایی که در سوراخ های بینی ایجاد می شود انجام شده و در ظاهر بینی مشخص نمی شود. جراحی بینی به شیوه بسته دوران نقاهت کوتاه تری دارد اگر چه برای همه افراد قابل انجام نیست.

مراقبت های بعد از عمل بینی طبیعی

بعد از انجام جراحی بینی خونریزی ، تورم و کبودی اطراف بینی و صورت طبیعی است و بعد از مدتی برطرف می شود. برای کاهش میزان تورم در ناحیه صورت و بینی می توانید تا ۲ روز بعد از کمپرس یخ استفاده نمایید. همچنین در هنگام خواب سر خود را بالاتر از بدن قرار دهید تا فشر خون در قسمت سر کاهش یابد و به کاهش میزان تورم و کبودی کمک کند.

پس از عمل بینی، اسپیلنت یا گچ بینی روی آن قرار گرفته می شود تا حالت جدید خود را بگیرد و پس از جراحی تغییر شکل ندهد. لازم است حدود یک هفته بعد از جراحی بینی برای باز کردن گچ بینی نزد جراح خود مراجعه نمایید در این مدت از نفوذ آب به گچ بینی خودداری نمایید.

نتیجه عمل بینی طبیعی

برای حمام کردن و دوش گرفتن باید مراقبت اسپیلنت بینی باشید. البته روز قبل از باز کردن گچ بینی می توانید دوش گرفته و صورت خود را بشویید به این صورت باز کردن گچ بینی ساده تر خواهد شد . در این مدت مواظب باشید تا در هنگام عطسه و سرفه نیز از اعمال فشار به بینی خود اجتناب نمایید.

برای عطسه کردن دهان خود را باز نمایید تا آسیب و فشار کمتری به بینی و اعصاب آن وارد شود. همچنین لازم است تا در هنگام مسواک زدن نیز ملایمت به خرج داده و با مسواک زیاد به فک بالایی خود فشار وارد نکنید. در روز های بعد از جراحی از غذا های نرم و سبک استفاده نمایید.

در انتها می توانید سوالات خود را از دکتر شاهرخ خوش سیرت متخصص گوش و حلق و بینی در بخش نظرات سایت بپرسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط