جراحی افتادگی نوک بینی

نکات کلیدی در مورد جراحی افتادگی نوک بینی و ترمیم آن

عمل بینی یکی از رایج ترین جراحی های زیبایی است که برای رفع عیوب ظاهری و حتی برطرف کردن مشکلات تنفسی انجام می شود. عمل افتادگی نوک بینی یکی از کاربردی ترین عمل های زیبایی است. لازم به ذکر است که جراحی نوک بینی به جراحی زیبایی تیپ پلاستی نیز شناخته می شود. می توان گفت که یک روش درمانی ایده آل به خصوص برای بینی های سر پایین است که با تکنیک باز یا بسته انجام می شود. به منظور آشنایی با جراحی افتادگی نوک بینی و ترمیم آن تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

افتادگی نوک بینی چیست؟

افتادگی بینی باعث می شود افراد مسن تر به نظر برسند. نوک بینیِ آویزان، ظاهر بینی بلندتری روی صورت ایجاد می کند. افتادگی نوک بینی به خصوص هنگام لبخند زدن بیشتر مشهود می شود. زاویه بین نوک بینی و لب بالایی را می توان به عنوان زاویه بینی بیان کرد. در شرایط عادی این زاویه برای مردان باید ۹۰ درجه و برای زنان ۱۰۰ درجه باشد. اگر این زاویه کمتر از مقادیر طبیعی باشد، می توان گفت که بینی افتاده است. افتادگی نوک بینی می تواند تنفس را دشوار کرده و باعث احتقان بینی شود.

ساختار نوک بینی چگونه است؟

ضخیم ترین پوست در ساختار بینی، پوست نوک بینی است. تغییر در ساختار نوک بینی نیز ظاهر کلی بینی را تغییر می دهد. افتادگی بینی می‌تواند آن را قوس‌دارتر نشان دهد.

ناهنجاری های نوک بینی چیست؟

شایع ترین بدشکلی هایی که در نوک بینی مشاهده می شود به شرح زیر است:

  • عدم تقارن: ساختار بینی یا سوراخ های آن نامتقارن و کج است.
  • پایین بودن: این یک مشکل ساختاری است که به دلیل پایین بودن نوک بینی و افتادگی، ایجاد می شود.
  • کوچکی: نوک بینی نسبت به بینی کوچک است.
  • بلند بودن: نوک بینی بسیار بلند یا اصطلاحا دراز

علل تغییر شکل نوک بینی

بدشکلی نوک بینی به دلیل وجود غضروف در نوک بینی ایجاد می شود. مشکلاتی مانند انحنا، عرض، درشتی، نامنظمی در این غضروف باعث نتایجی مانند پایین، کوچک یا بالا بودن نوک بینی می شود. در عین حال، چنین ناهنجاری هایی می تواند با ضربه به بینی رخ دهد. علاوه بر این، ممکن است پس از جراحی بینی با مشکلات مشابهی مواجه شوید.

بین زمان بهبودی بعد از جراحی زیبایی افتادگی نوک بینی و جراحی زیبایی بینی کامل تفاوت چندانی وجود ندارد. مدت زمان اعمال تغییرات ساختاری در نوک بینی حدود ۲ ساعت می باشد. بنابراین، نباید به عنوان یک عملیات ساده به آن نگاه کرد. اما فرایند ترمیم افتادگی نوک بینی زمان کمتری می خواهد. عمل های زیبایی نوک بینی تنها برای زیبایی ظاهری نوک بینی انجام نمی شود. ناهنجاری های ذکر شده، دلیلی بر عدم عملکرد صحیح برخی از عملکردهای بینی مانند تنفس نیز می باشد.

عمل جراحی و یا ترمیم افتادگی نوک بینی چگونه انجام می شود؟

جراحی افتادگی نوک بینی بدون هیچ گونه اسکار در قسمت بیرونی بینی انجام می شود. این عمل با یک برش از داخل بینی انجام می شود. بی حسی موضعی به طور کلی در جراحی لیفت نوک بینی استفاده می شود. اما در مواردی که نیاز به مداخله پشت بینی در حین جراحی باشد، از بیهوشی عمومی استفاده می شود.

تکنیک عمل نوک بینی

عمل افتادگی نوک بینی با استفاده از تکنیک رینوپلاستی بسته انجام می شود. با این تکنیک، هیچ جای زخم در خارج از بینی باقی نمی ماند. قبل از انجام مراحل، آناتومی استخوان بینی باید بررسی شود. اگر آناتومی استخوان بینی طبیعی باشد، هیچ روشی روی استخوان اعمال نمی شود. تنها غضروف و بافت نرم نوک بینی تغییر شکل یافته و ترمیم می شود. هدف از این کار دستیابی به ظاهری متناسب و زیبا با اصلاح افتادگی نوک بینی است.

چه کسانی کاندید جراحی یا ترمیم افتادگی نوک بینی هستند؟

زیبایی نوک بینی افتاده را می توان به عنوان عملی بیان کرد که فقط برای رفع مشکلات نوک بینی انجام می شود. نوک بینی ممکن است اشکال نامتقارن داشته باشد. همچنین می تواند بسیار باریک، پهن یا به سمت پایین آویزان باشد. در چنین مواردی می توان گفت که عمل زیبایی افتادگی نوک بینی بهترین گزینه است. توجه داشته باشید که ترمیم افتادگی نوک بینی نیز تنها به افرادی توصیه می شود که امکان تغییر شکل و رفع عیوب وجود داشته باشد.

عمل و روند بهبودی نوک بینی افتادگی

مدت زمان جراحی افتادگی نوک بینی ممکن است در افراد مختلف متفاوت باشد. بسته به ایراد و نقص بینی، می توان گفت که زمان عمل بین ۳۰ تا ۶۰ دقیقه متغیر است. پس از انجام جراحی افتادگی نوک بینی، امکان ترخیص فرد در همان روز وجود دارد. بسیار مهم است که نوارهای مخصوص بعد از عمل به بینی چسبیده و محل جراحی با آب تماس نداشته باشد.

یک هفته بعد از عمل امکان برداشتن نوارهای روی بینی وجود دارد. مطابق با ساختار بینی، ماساژ بینی نیز در طول فرآیند بهبود توصیه می شود. شکل نهایی نوک بینی پس از یک دوره تقریباً شش ماهه ایجاد می شود. زیبایی نوک بینی (رینوپلاستی نوک بینی) برای اصلاح ناهنجاری های نوک بینی اعم از افتادگی، اعمال می شود که حتی در برخی از افراد با ساختار بینی خوب نیز دیده می شود. در جراحی زیبایی نوک بینی فقط غضروف نوک بینی اصلاح می شود.

لیفت نوک بینی

راه حل مطلوب برای کسانی که نوک بینی افتاده ای دارند، لیفت نوک بینی است. ارجح ترین عمل در جراحی های زیبایی نوک بینی، عمل لیفت نوک بینی است. در پایان این عمل، سوراخ های بینی نیز بیشتر نمایان خواهند شد. لیفت نوک بینی عملی است که با پر کردن بینی یا بوتاکس بینی قابل انجام است. به طور خلاصه، جراحی بینی بدون جراحی امکان پذیر است.

هزینه عمل افتادگی نوک بینی

قیمت های زیبایی افتادگی نوک بینی و قیمت های لیفت نوک بینی مربوط به شرایط بیمارستانی و فناوری های بهداشتی و سایر موارد متفاوت است. بدون شک هزینه جراحی رینوپلاستی بیشتر از جراحی نوک بینی است، بنابراین هزینه جراحی افتادگی بینی کمتر از عمل بینی است. از طرفی نوع عمل ترمیمی و اولیه می تواند در تعیین قیمت نهایی عمل نقش داشته باشد. لازم به ذکر است که ترمیم افتادگی نوک بینی با تزریق فیلر و به روش غیر جراحی به مراتب هزینه بسیار کمتری خواهد داشت.

کلام آخر

جراحی افتادگی نوک بینی، در حال حاضر تقریبا برای همه بیماران در طول جراحی بینی طبیعی اعمال می شود و بخشی از رینوپلاستی است. برای یک جراحی خوب بینی، نوک بینی نیز باید با معیارهای زیبایی مطابقت داشته باشد و ساختاری متناسب با صورت پیدا کند. زیبایی نوک بینی (نوع رینوپلاستی) یک گزینه درمانی است که فقط برای بیماران مبتلا به مشکلات ظاهری در نوک بینی اعمال می شود. در صورتی که جراحی بینی به درستی انجام شود، معمولا نیازی به عمل ترمیم نوک بینی وجود ندارد. به همین علت توصیه می شود که در انتخاب بهترین جراح بینی دقت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط