تزریق چربی به پوست

جوانسازی صورت با تزریق چربی

با افزایش سن پوست صورت خاصیت کشسانی و در نتیجه شادابی خود را به تدریج از دست می دهد. بعد از مدتی خطوطی که با اخم و خنده روی صورت ظاهر می شوند به اجزای همیشگی صورت تبدیل میشوند و پوست رو به پیری و چروکیدگی می رود.

امروزه روش های مختلفی برای رفع چین چروک و خطوط به وجود آمده بر روی صورت وجود دارد. تزریق چربی به پوست صورت یکی از این روش هاست. البته تزریق چربی تنها برای رفع چروک استفاده نمی شود. بلکه به دلیل طبیعی بودن آن و عوارض کم روش مناسبی برای اصلاحات زیبایی صورت نیز هست .

برای حجم دهی در بخش های گوگاگون صورت نیز می توان با تزریق هدفمند چربی تغییرات مطلوبی ایجاد نمود. در این مقاله به طور کامل به تزریق چربی به صورت می پردازیم و توضیحات کاملی دراین باره ارائه میکنیم .

کاربرد تزرق چربی به صورت

یکی از مزایای تزریق چربی برای جوانسازی پوست قدرت نفوذ آن به عمق پوست است. در بیشتر روش های جوانسازی پوست تنها می توان چروک های سطحی پوست را برطرف نمود. اما با کمک تزریق چربی می توان حتی خطوط عمیق تر صورت را نیز بهبود بخشید.

به علاوه شلی و افتادگی پوست صورت ناشی از افزایش سن یا لاغر شدن زیادی صورت در پی رژیم های غذایی و افتادگی پوست صورت نیز با تزریق چربی قابل رفع  و بهبود است.

در ادامه می توانید ویدئو اتاق عمل جراحی بینی و همزمان تزریق چربی به پوست را مشاهده کنید.

با کمک تزریق چربی می توان قسمت های مختلف صورت را جوانسازی کرد. تزریق چربی برای از بین بردن چروک های اطراف دهان و بینی یکی از کاربرد های پر طرفدار آن است . پر کردن قسمت های فرو رفته و گود صورت نیز یکی از کاربرد های محبوب تزریق چربی است.

 در برخی افراد به صورت مادرزادی و در برخی با افزایش سن معمولا گودی زیر چشم و فرورفتگی د اطراف شقیقه ها ایجاد می شود. می توان با تزریق چربی این نواحی را پر کرد. همچنین افرادی که به علت دستکاری جوش ها و یا هر دلیلی دارای حفره و آکنه در صورت خود باشند می توانند با کمک تزریق چربی به صورت آن را برطرف نمایند.

یکی از آکاربرد های زیبایی تزریق چربی تزریق برای حجم دهی به چونه ، گونه و لب هاست. این عمل را می توان با کمک تزریق ژل ها نیز انجام داد. اما معمولا چربی کارایی بیشتری دارد. برای انتخاب نوع پر کننده با پزشک خود مشورت کنید.

نحوه تزریق چربی به پوست

تزریق چربی عمل سرپایی است که با وجود نتایج مطلوب اما دوره نقاهت و عوارض زیادی ندارد. چربی تزریقی معمولا از بدن خود فرد استخراج می شود. به این منظور معمولا از قسمت هایی که دارای چربی بیشتری هستند همچون ران و پهلو مقداری چربی برداشت می شود. چربی های برداشت شده از بدن به کمک سوزن مخصوصی به عمق مشخصی از پوست تزریق می شوند تا تاثیر خود را بگذارند.

 این سوزن ها چربی را یکباره وارد پوست نمی کنند و برای تزریق کامل به یک ناحیه لازم است تا چند بارد در منافذ متعدد پوست ناحیه مشخص شده وارد شوند و هر بار مقداری از چربی را به پوست وارد کنند. بعد از ورود بافت چربی به زیر پوست از طریق خونرسانی جذب پوست می شوند و بعد از مدتی تاثیر خود را نشان خواهند داد. این جراحی به صورت سرپایی و با بی حسی موضعی انجام می شود. در برخی فراد بعد از لیپوماتیک چربی های استخراج شده را برای تزریق به دیگر قسمت های بدن استفاده می کنند.

قبل از تزریق چربی به پوست بدانید.

پیش از جراحی درباره داروهای مصرفی خود به پزشک اطلاع دهید و برای ادامه مصرف آن ها با ایشان مشورت کنید. از مصرف دارو های ضد التهاب و آسپرین خود داری کنید. این مواد دارویی ممکن است باعث انباشت خون در قسمتی از بدن شودو فرایند عمل را برای جراح سخت کند. جراحی بلفاروپلاستی یا زیبایی پلک ، مطالب بیشتری بخوانید…

از چند هفته پیش از تزریق از مصرف سیگار و قلیان خود داری کنید تا بدن برای تزریق چربی آماده باشد. همچنین در این مدت مصرف آب و مایعات روزانه خود را افزایش دهید. آب رسانی به بدن پیش از تزریق چربی می تواند بسیار مفید باشد و نتایج مطلوب تری ایجاد کند. لازم به ذکر است با وجود این که جراحی به صورت سرپایی انجام می شود. اما بهتر است در روز عمل یک همراه با خود داشته باشید تا شما را به خانه برساند.

مراقبت های بعد از تزریق چربی

بعد از تزریق چربی در محل تزریق تورم و درد ایجاد میشود که طبیعی است و نیازبه نگرانی ندارد. در برخی موادر ممکن است محل تزریق دچاد مختصر کبودی نیز بشود که طبیعی است و بعد از مدتی بر طرف می شود. برای جلگیری از ورم ناجیه تزریق شده بهتر است سر خود را کمی بالا تر از بدن بگذاریم . تا چند روز بعد از تزریق به محل آن دست نزنید تا چربی جا به جا نشود و در محل تزریق جذب شود. و در آخر تا مدتی از انجام ورزش سنگین خود داری کنید. در ادامه جراحی ترمیمی بینی را بخوانید .

ماندگاری تزریق چربی

تزریق چربی روش موقتی است ولی در بیشتر افراد ماندگاری زیادی دارد. تحقیقات نشان داده است در حدود ۳۰ درصد افراد نتیجه تزریق تا حدود ۱۶ ماه ماندگاراست. در همه افراد می توان با جذب شدن این چربی توسط بدن و کاحش حجم آن مجدد تزریق را انجام داد. ماندگاری چربی در نواحی که دائما در حال حرکت و فعالیت باشد کمتر است. معمولا جذب چربی تا یک ماه بعد از تزریق آن با سرعت بیشتری انجام می شود. از این رو اغلب پزشکان مقدار چربی بیشتری تزریق میکنند تا پس از مقداری جذب توسط بدن به نتیجه مطلوب برسند.

در انتها می توانید سوالات خود را درباره جراحی زیبایی بینی و سایر خدمات زیبایی پوست و صورت از دکتر شاهرخ خوش سیرت در بخش نظرات سایت بپرسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط