استفاده از عینک بعد از جراحی بینی

عینک زدن بعد از جراحی بینی

یکی از دغدغه های افراد عینکی بعد از جراحی بینی استفاده از عینک است. در صورت ضعف شدید بینایی این مسئله اهمیت زیادی دارد و برای فرد می تواند آزار دهنده باشد. اما از طرفی بینی نیز بعد از جراحی هنوز آسیب پذیر است و وزن عینک می تواند باعث تغییر فرم آن شود. پس چه باید کرد؟ در این مقاله به عینک زدن بعد از جراحی بینی می پردازیم و راه کار های کارآمدی برای استفاده از عینک بدون آسیب به بینی ارائه می کنیم.


محافظت از بینی با اسپیلنت


پس از جراحی بینی تا حدود ۲ هفته بعد اسپیلنت روی بینی از تغییر فرم بینی پیشگیری می کند و اجازه تاثیر گذاری عوامل محیطی در فرم بینی را نمی دهد. البته وجود گچ بینی بعداز عمل ممکن است کمی خسته کننده باشد اما وجود آن لازم است و از تغییر فرم بینی پیشگیری می کند. اگر تصور می کنید با برداشتن اسپیلنت بینی شرایط راحت تر است اشتباه می کنید با برداشتن گچ بینی محافظت از بینی در برابر ضربه و فشار بر عهده خودتان است و برای داشتن نتیجه بهتر از جراحی بینی باید این کار را به درستی انجام دهید. اما تکلیف عینک چه می شود؟

درباره جراحی بینی طبیعی بخوانید.


تاثیر عینک روی فرم بینی


استخوان های بینی پس از جراحی تا حدود ۶ هفته همچنان بهبود نمی یابند. استفاده از عینک در این زمان ممکن است باعث آسیب به پل بینی و ساختار های دیگر متصل به آن شود. در واقع وزن عینک می تواند باعث تغییر شکل و یا جابه جایی استخوان بینی شود. درباره تغذیه بعد از عمل بینی بخوانید.

استفاده از عینک بعد از جراحی بینی


راه کار مناسب


اگر می توانید بعد از جراحی بینی خود تا مدتی از لنز های طبی استفاده کنید تا مانع اثر گذاری بر فرم نهایی بینی خود شوید.


اگر تنها برای مطالعه به عینک نیاز دارید می توانید در زمان مطالعه آن را جلوی صورت خود نگه دارید . در این میان توجه داشته باشید که پایین انداختن سر برای طولانی مدت پس از جراحی بینی توصیه نمی شود. و برای مطالعه در دوران نقاهت باید کتاب را کمی بالاتر نگه دارید. در خصوص پماد های بعد از رینوپلاستی در این مقاله بخوانید.


یکی دیگر از راه کار هایی که می توانید استفاده کنید چسباندن عینک به پیشانی است . یعنی عینک خود را از قسمتی که بر روی پل بینی قرار می گیرد به پیشانی و قسمت میانی دو ابروی خود بچسبانید تا از اعمال فشار به پل بینی جلوگیری شود. البته در صورت سنگین بودن فریم عینک این کار منطقی به نظر نمی رسد و ممکن است چسب نتواند عینک را نگه دارد.

یکی دیگر از راه کار هایی که می توانید استفاده نمایید استفاده از نگه دارنده های عینک است که برای نگه داری عینک بعد از جراحی بینی تولید شده اند. این نگه دارنده ها را می توانید از داروخانه تهیه کنید.

درباره عطسه و سرفه بعد از عمل بینی بخوانید.


البته مراقبت های بینی تنها به این موارد ختم نمی شود و استفاده از عینک شنا ، ماسک اسکی و ورزش های تماسی در این دوران ممنوع است. درست است که این جراحی محدودیت هایی ایجاد می کند اما فرم ایده آل بینی پس از طی دوران نقاهت ارزشش را دارد. می توانید راهنمایی های بیشتر درباره استفاده از عینک و سایر وسایلی که با بینی تماس دارند را از پزشک خود دریافت کنید.


در انتها می توانید سوالات خود را درباره انواع مراقبت های پس از جراحی و انواع جراحی بینی از دکتر شاهرخ خوش سیرت در بخش نظرات سایت بپرسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط