آرایش کردن بعد از جراحی بینی

چه زمانی می توان بعد از جراحی بینی آرایش کرد؟

بعد از انجام جراحی بینی سوالات زیادی برای انجام فعالیت های روزانه بدون آسیب زدن به نتیجه جراحی مطرح می شود. یکی از دغدغه های افراد پس از جراحی بینی آرایش کردن است . این که از چه زمانی بعد از جراحی بینی مجاز به استفاده از لوازم آرایشی هستند و چه نکاتی را در این زمینه باید رعایت کنند. در ادامه این مطلب می توانید تمام نکات لازم درباره نحوه آرایش کردن پس از جراحی بینی را در سایت دکتر خوش سیرت مطالعه نمایید.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

جراحی بینی یکی از پرطرفدار ترین جراحی های زیبایی در جهان است. جراحی بینی می تواند هم به صورت باز و هم به صورت بسته انجام شود. یکی از نکات حائز اهمیت در جراحی بینی انجام صحیح مراقبت های پس از جراحی است. بینی پس از جراحی آسیب پذیر می شود و عوامل محیطی و رفتار فرد می تواند تاثیر زیادی در نتیجه جراحی داشته باشد و حتی یکی جراحی عالی و بی نقص را تغییر دهد.

حدودیت هایی که برای استفاده از محصولات پوستی و لوازم آرایشی بعد از جراحی وجود دارد نیز بیشتر به دلیل همین مراقبت ها و عدم تغییر نتیجه جراحی است. با این وجود جراحان معمولا دو ماه پس از جراحی را برای استفاده از لوازم آرایش مجاز می دانند.

آرایش کردن بعد از جراحی بینی

پس از جراحی بینی یکی از مشکلاتی که پس از جراحی ایجاد می شود مربوط به کبودی های صورت پس از جراحی است. برخی افراد تمایل دارند با کمک آرایش کردن این کبودی ها را بپوشانند تا ظاهر بهتری داشته باشد و بتوانند به فعالیت های روزانه خود بپردازند. جراحان اغلب نظرات متفاوتی درباره آرایش کردن پس از جراحی دارند. اما نکته ای که مشخص است اهمیت سلامت پوست پس از جراحی است. بهتر است برای مراقبت هرچه بهتر از پوست نکات گفته شده در ادامه مطلب را در نظر داشته باشید. درباره پیوند غضروف در جراحی بینی بخوانید.

آرایش بعد از جراحی بینی بسته

در جراحی بینی بسته ، بین و پوست به علت انجام جراحی حساس شده اند و لازم است مراقبت زیادی از پوست خود داشته باشید تا سریع تر بهبود یابد. اگرچه در این جراحی رد برش و بخیه از بیرون وجود ندارد اما بهتر است از لوازم آرایشی مناسب استفاده نمایید تا پوست در حال ترمیم دچار آسیب نشوند.چند روز پس از این جراحی بسته بینی می توانید از لوازم آرایشی استفاده نمایید. فقط باید مراقبت اسپیلنت بینی بعد از جراحی باشید. برای آرایش کردن در این زمان بهتر است از لوازم آرایشی تمیز و بهداشتی استفاده نمایید و پیش از آرایش کردن نیز پوست خود را کاملا تمیز و پاک کرده باشید. درباره جراحی بینی گوشتی بخوانید.

آرایش کردن بعد از جراحی بینی باز

در جراحی بینی باز بینی از قسمت بیرونی بینی برش ها و بخیه هایی وجود دارد که حساسیت بیشتری دارند و باید به خوبی مراقب این بخیه ها بود. استفاده از لوازم آرایشی غیر بهداشتی و نامناسب ممکن است باعث عفونت پوست در قسمت بخیه های بینی شود. پس از جراحی تا زمانی که اسپیلنت بینی را بردارید و بخیه های بینی کشیدن شود می توانید با رعایت نکات گفته شده آرایش کنید.

اما پس از باز کردن اسپیلنت بینی در نظر داشته باشید از استعمال لوازم آرایشی در ناحیه جراحی شده بینی و چسب روی بینی خود داری نمایید این کار را تا حدود ۱ تا ۲ ماه ادامه دهید تا پوست کاملا ترمیم شده و نواحی بخیه خورده کاملا جوش بخورد. درباره بوکال فت بخوانید.

آرایش بعد از جراحی ترمیمی بینی

 بعد از جراحی بینی به خصوص جراحی های ترمیمی و کسانی که بیش از یک بار جراحی انجام داده اند پوست بسیار حساس است و باید مراقبت زیادی از پوست بینی داشت. حتی می توان به طور کامل آرایش کردن و استفاده از محصولات پوستی را به زمان دیگری موکول کرد تا از آسیب به پوست بینی جلوگیری شود. اغلب جراحان در جراحی های ترمیمی حساس شدن و آسیب پذیری بالای پوست بینی پس از جراحی را به افراد یادآوری می کنند. حتی لازم است از دستکاری جوش های روی بینی نیز خود داری نمایید تا مانع از ایجاد لکه و فرو رفتگی روی بینی شوید.

 نکات کاربردی در آرایش کردن بعد از جراحی بینی

حتما پیش از آرایش کردن پوست خود را کاملا بشویید و از لوازم آرایشی تمیز و مناسب استفاده نمایید. پیش از خواب حتما صورت خود را پاک کنید. بهداشت در آرایش کردن پس از رینوپلاستی اهمیت زیادی دارد. برای پاک کردن لوازم آرایشی از پاک کننده های ملایم استفاده کنید تا قرمزی و تورم پوست بیشتر نشود. توجه داشته باشید در زمان وجود اسپیلنت و گچ روی بینی نمی توانید صورت خود را بشویید چراکه نباید گچ بینی خیس شود.

در حین استفاده از لوازم آرایشی مراقبت زیادی داشته باشید و لوازم آرایشی را به آرامی و با فشار کم روی پوست خود بکشید و از اعمال فشار خودداری نمایید. درباره ورزش بعد از جراحی بینی بخوانید.

از استعمال لوازم آرایشی روی محل زخم ها و جراحی جدا خود داری نمایید زخم ها و پوست پس از جراحی حساس هستند و ممکن است دچار عفونت شوند. همچنین کرم ها و لوازم آرایشی نباید باعث باز شدن منافذ پوست شوند.

استفاده از کرم های ضد آفتاب و مرطوب کننده

تابش آفتاب ممکن است باعث آسیب پوست در نواحی جراحی شده شود. به طوری که حتی پس از ترمیم و بهبودی نیز تغییر رنگ پوست همچنان مشخص باشد. سعی کنید پس از جراحی زیاد در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار نگیرید.

استفاده از مرطوب کننده ها پس از جراحی بینی مفید است و می تواند از خشک شدن و پوست پوست شدن پوست پیشگیری کند. در نظر داشته باشید از محصولات پوستی حاوی آلفاهیدروکسیل اسید یا رتینوئید خودداری نمایید این ماده محصولات پوستی باعث تحریک پوست های حساس می شود و در این دوران مناسب نیست.

با رعایت نکات گفته شده می توانید تجربه خوبی از جراحی بینی خود داشته باشید و به کار های روزمره خود نیز بپردازید. انجام این کار ها مانع از آسیب پوست در زمان جراحی بینی می شود و پس از جراحی می تواند نتیجه بسیار مطلوبی را از جراحی مشاهده نمایید. در ادامه می توانید نمونه کار های جراحی بینی دکتر خوش سیرت را در پیج اینستاگرام ایشان مشاهده نمایید.

در انتها می توانید سوالات خود را درباره جراحی بینی و مراقبت های قبل و بعد از دکتر شاهرخ خوش سیرت در بخش نظرات سایت بپرسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط